Będzińskie organizacje postanowiły się skonsolidować i powołały wspólne centrum. Ich przedstawiciele ze zdumieniem przyjęli niedawną zapowiedź Łukasza Komoniewskiego, prezydenta miasta o powołaniu bliźniaczej placówki.

W Będzinie od kilku miesięcy działa Centrum Organizacji Pozarządowych. - To nic nadzwyczajnego. W wielu miastach naszego regionu, jak Katowice, Sosnowiec czy Bytom, istnieje wspólna platforma dla stowarzyszeń.

W Będzinie staraliśmy się o to od kilku lat. Przed ostatnimi wyborami samorządowymi były rozmowy na ten temat, ale później nie otrzymaliśmy żadnych propozycji. Urzędnicy nie widzieli potrzeby. Uznaliśmy więc, że sami weźmiemy sprawy w swoje ręce i sami założyliśmy Będzińskie Centrum Organizacji Pozarządowych - mówi Michał Hankus z fundacji Społeczeństwo 2. 0, która zajmuje się przejrzystością życia publicznego, upowszechnianiem kontroli obywatelskiej oraz dostępem do informacji publicznej.

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Materiał promocyjny