Iga Świątek niespodziewanie odpadła z Rolanda Garrosa już na etapie czwartej rundy. Andrea Petković, która w przeszłości była sklasyfikowana w czołowej dziesiątce rankingu WTA, nie ma wątpliwości, że Polkę stać jeszcze na wiele triumfów w Paryżu. Podzieliła się zaskakującą wizją.

Fot. REUTERS/Stephane Mahe

Iga Świątek wygrywała Roland Garros cztery razy (2020, 2022, 2023, 2024). W poprzednim sezonie dotarła w Paryżu do półfinału, gdzie przegrała z Aryną Sabalenką. W tym roku natomiast zanotowała najsłabszy występ w stolicy Francji od siedmiu lat. Odpadła w czwartej rundzie, przegrywając z Martą Kostiuk 5:7, 1:6. Jak na razie nie jest to udany sezon dla 25-latki, choć ta utrzymuje jeszcze trzecie miejsce w rankingu WTA.

Zobacz wideo 14-letnia Maja Chwalińska o tenisowych marzeniach

Petković mówi o dużych możliwościach Świątek