Iga Świątek i Maja Chwalińska od lat się przyjaźnią. Czy czterokrotna mistrzyni z Paryża dawała rady młodszej tenisistce, jak ma grać? O wszystkim opowiedziała sama Chwalińska. Tak wyglądały jej relacje ze Świątek podczas turnieju.

Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

- Chciałabym bardzo wam podziękować za tak ciepłe przywitanie i ogromne wsparcie przez te trzy tygodnie. Powiedzieć, że się tego nie spodziewałam, to jakby nic nie powiedzieć. Będąc w Paryżu, nie czułam skali tego wszystkiego, co dzieje się w Polsce - mówiła Maja Chwalińska, zaskoczona tak ciepłym i hucznym powitaniem na lotnisku w Warszawie. Tłum przyszedł podziękować jej za emocje, których dostarczyła w ostatnich dniach. Wiele osób gratulowało jej już tuż po zakończeniu Roland Garros, w tym Iga Świątek. "Gratulacje Majson. Piękny turniej!!" - pisała na InstaStory.

Zobacz wideo 14-letnia Maja Chwalińska o tenisowych marzeniach

Maja Chwalińska ujawnia ws. roli Świątek w jej sukcesie w Roland Garros