Premierul desemnat a explicat, luni seară, într-un inerviu la Antena 3, că este cetățean român și moldovean. A renunțat la cetățenia ucraineană pentru că își dorea foarte mult cetățenia moldovenească iar Ucraina nu acceptă dubla cetățenie.
Tomac a povestit, cu lacrimi în ochi, și despre copilăria sa din satul Babele, aflat la 12 kilometri de granița cu România.
- articolul continuă mai jos -
Știre în curs de actualizare
Lasă un răspuns Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.













