Lietuvoje vis dažniau apsilankantis pasaulinio garso akordeonininkas Radu Ratoi šiemet debiutuos Pažaislio muzikos festivalyje, surengdamas koncertus Raudondvaryje bei Elektrėnuose, kur kartu su Lietuvos kameriniu orkestru, diriguojamu Roberto Šerveniko, pristatys programą „Nuo rapsodijos iki tango“. O Rietavo publikos lauks solinis R. Ratoi koncertas, rašoma Pažaislio muzikos festivalio pranešime žiniasklaidai.
Apie muzikanto gyvenimo ypatumus ir koncerte skambėsiančią muziką su akordeono virtuozu iš Rumunijos kalbasi operos solistas Giedrius Prunskus.
– Prieš septynerius metus, po laimėto „PIF Castelfidardo“ konkurso, davėte interviu tinklapiui „Accordions.pro“. Įdomu, ar per tuos metus pasikeitė jūsų požiūris į muziką ir kai kuriuos kitus dalykus. Į klausimą, ar dar liko konkursų, kuriuos norite laimėti, atsakėte, kad liko dar vienas delikatus konkursas – Arasatėje (Ispanija). Ar juo ir apsiribojote?
– Puikus klausimas. Konkursai tikrai buvo svarbi mano gyvenimo dalis, nes tai buvo būdas parodyti save ir kažkaip atrasti pasaulį. Konkursuose sutikau daug įtakingų žmonių, o tai buvo labai naudinga mano karjerai. Tame interviu minėjau „Arrasate Hiria“ konkursą, į kurį po dviejų mėnesių nuvykau ir laimėjau. Ir po to nesustojau, nes gyvenimas po konkursų nesibaigia. Laimėjau labai svarbiame konkurse „Young Concert Artists“, vykusiame Niujorke 2024 m., ir daugelyje kitų. Man tai buvo motyvacija dirbti toliau ir parodyti, ką galiu, parodyti žmonėms savo muziką, kad jie galėtų ja mėgautis. Taigi tai niekada nebuvo daroma tik dėl laimėjimo. Tai buvo vardan susitikimų su žmonėmis ir parodymo, ką galiu.






