Į „LRT GIRDI“ kreipėsi Naujojoje Akmenėje prie pašto skyriaus dėžutės laiškams pasigedęs vyras. „Lietuvos pašto“ atstovai sako, kad pašto dėžutės išlaikymas tapo ir neracionalus, ir pernelyg brangus, todėl ji ir buvo nuimta.
Nustebintas vyras (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) pirmiausia pats nusiuntė užklausą AB „Lietuvos paštas“ ir gavo atsakymą, kad pašto dėžutę Naujojoje Akmenėje galima rasti prie pašto skyriaus L. Petravičiaus aikštėje.
Atsakymas neįtikino, todėl vyras nufotografavo pastato fasadą ir nusiuntė nuotrauką. Klientų aptarnavimo grupės specialistė po poros valandų atsiuntė patikslinimą: „Pristatydamas laiškus, kaip ir teikdamas kitas pašto paslaugas, „Lietuvos paštas“ laikosi griežtų kokybinių reikalavimų. Laiškų kiekiams visoje šalyje kasmet mažėjant, nuolat mažėja ir geltonųjų pašto dėžučių poreikis – į daugelį jų įmetamas vos vienas kitas laiškas per mėnesį. Todėl pašto dėžučių aptarnavimas, esant minimaliems įmetamų laiškų kiekiams, tampa neracionalus ir lemia didelius kaštus. Dėl šios priežasties visoje šalyje geltonųjų pašto dėžučių skaičius mažėja, ir geltonoji dėžutė, buvusi adresu L. Petravičiaus a. 3, Naujoji Akmenė, buvo nukabinta 2025 m. pabaigoje.“
Į LRT.lt redakciją kreipęsis vyras stebėjosi, kaip galima palikti gyventojus be pašto dėžutės: „Aišku, darbo valandomis galima ateiti tiesiai į pašto skyrių, bet ne visiems patogu ir ne visi gali. Be to, švenčių dienomis paštas nedirba. Apskritai kaip gali būti paštas be pašto dėžutės, juolab kad skundžiamasi, jog Lietuvoje mažėja siunčiamos korespondencijos kiekiai?“






