Kauno paveikslų galerijoje eksponuojama paroda „kartu skirtingais keliais“. Grupė „Keturios“ – dešimtmetį gyvavusi tapytojų grupė, surengė keliolika parodų. Pasak parodos kuratorės, anuomet tai buvo vienintelė moterų tapytojų grupė.

Nuotraukas skiria 35 metai. Grupė „Keturios“ – Aušra Andziulytė, Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė, Aušra Barzdukaitė-Vaitkūnienė ir Judita Budriūnaitė – grįžta į Kauno Paveikslų galeriją. Joje 1991-aisiais grupė surengė pirmą bendrą parodą.

„Pamenu, kaip pirmos mūsų parodos vyko, kaip mes su kokiu jauduliu pirmą parodą eksponavome, toks mums atrodė didžiulis plotas, ar mes užvaldysime visą šitą teritoriją“, – sako tapytoja E. Balsiukaitė-Brazdžiūnienė.

Tiesa, savo darbus su kitais menininkais jos eksponavo anksčiau, menotyrininkės Rasos Žukienės bute – parodoje simbolinis prisiminimas iš to laiko.

„Grupės tokia iniciatorė, idėja tai buvo profesorės Rasos Andriušytės-Žukienės idėja, tai ir pastūmėjo. Smagiai, paskui visą dešimtmetį ir parodas rengėm, ir bendravom, ir pykomės, ir išsiskyrėm“, – sako A. Barzdukaitė-Vaitkūnienė.