Ne vienus metus veikianti „Menų skalbykla“ į Naujuosius Valkininkus kviečia užsukti visus metus, čia galima pamatyti įvairias meno parodas. Šių metų vasaros sezoną „Menų skalbykloje“ atidarė tapytojų „Individualistų“ paroda.

Paroda sulaukė ne tik vietos gyventojų, bet ir jaunųjų meno mylėtojų susidomėjimo. Būsima menininkė Karilė Švedaitė pasakoja, kad „Menų skalbykla“ jai tapo svarbia kultūrine erdve.

„Į „Menų skalbyklą“ užsuku tikrai dažnai, kai išgirstu, kad vyksta kokia nors paroda. Gyvenu čia nuo vaikystės, todėl anksčiau atrodė, kad mūsų kaimelyje nieko ypatingo nevyksta. Tačiau atsirado tokia vieta, kur galiu atrasti ir sau artimą meną. Šioje parodoje labiausiai į akis krenta gausybė peizažų. Taip pat labai aiškiai matyti kiekvieno dailininko individualus stilius – iš karto supranti, kurio autoriaus darbas prieš akis. Mane žavi jų fantazija ir kūrybinis savitumas“, – sako ji.

„Individualistais“ pasivadinęs menininkų sambūris šiuo metu vienija 15 tapytojų. Tačiau grupės pradžia buvo gerokai platesnė. 1993 metais susibūrę kūrėjai atstovavo įvairioms meno sritims.

„Tuo metu grupė buvo labai plati – joje buvo ir skulptorių, ir grafikų. Iš viso galėjo būti apie 50–60 įvairių žanrų menininkų. Šiandien esame 15 tikrų, grynų tapytojų“, – pasakojo tapytojas Svajūnas Armonas-Mileris.