Birželio 3–6 dienomis Sankt Peterburge vyksta kasmetis Vladimiro Putino šou – Tarptautinis ekonomikos forumas. Šįkart jame pagal Kremliaus dūdelę šoka, deja, dar daugiau atstovų iš Vakarų. Bestuburės vokiškos įmonės irgi susigundė ir vėl dalyvauja renginyje. Pirmą kartą po to, kai 2022 m. Rusija pradėjo plataus masto karą Ukrainoje. Renginys įvilktas į verslinį kostiumą, tačiau savo esme yra aiškiai politinis.

|00:00

Vokietijos verslininkų sprendimas kažkuo primena buvusių Lietuvos dailiojo čiuožimo šokėjų – Margaritos Drobiazko ir Povilo Vanago – Pergalės dienos pasirodymą Čeliabinske, Rusijoje. Verslininkai, žinoma, nedėvės stilizuotų Raudonosios armijos uniformų, bet ir jie turės ploti diktatoriui. Net jei ir neplos, Kremliaus propagandos mašina sudėlios akcentus taip, kad kiekvienas vakarietiškas veidas bus panaudotas rusiško režimo reklamai. Jos esmė – siųsti signalą pasauliui: Rusija neizoliuota, įtakinga, jos ekonomika neparklupdyta.

Tikrovė, žinoma, sako ką kita – Rusijos ekonomikai sekasi prastai. Tačiau Kremlius laikosi moto: faktais negadinkime istorijos. O verslininkai iš Vakarų tam padeda. Patys parodę savo silpną stuburą jie užsiima tarsi tam tikra organų donoryste, kuri šiek tiek įneša gyvasties į Kremliaus monstro veną. Vakariečiai aukoja savo reputaciją ir Europos bei Ukrainos saugumą. O gal būtų tiksliau pasakyti – parduoda už Judo sidabrinius.