Emellett kiírják az összeomlás szélén lévő Nyírő Gyula Országos Pszichiátriai és Addiktológiai Intézet új főigazgatói pályázatát.
Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter szerda reggel a Pszichiátriai Társaság elnökével és két alelnökével, dr. Wernigg Róberttel, dr. Slezák Adriennel és dr. Szekeres Györggyel tárgyalt, és áttekintették a pszichiátriai ellátás jelenlegi helyzetét. https://hvg.hu/itthon/20260511_hegedus-zsolt-egeszsegugyi-miniszter-bizottsagi-meghallgatasa„Az elmúlt hetekben már komoly szakmai munka zajlott: feltérképezték a sürgős és halaszthatatlan beavatkozási pontokat, emellett áttekintettük a közép- és hosszú távú terveket, valamint a lehetséges megoldásokat is” – írta Hegedűs. Ahogy arról már miniszteri meghallgatás is beszélt Hegedűs, a jövőben miniszteri biztos segíti majd a minisztériumot a mentális egészségügyi ellátás fejlesztésében, az akut ellátás megerősítésében és a gyermekpszichiátriai ellátás biztonságossá tételében. A miniszter ezenkívül azt írta, hogy hamarosan kiírják a Nyírő Gyula Országos Pszichiátriai és Addiktológiai Intézet (OPAI) főigazgatói pályázatát. Döntöttek arról is, hogy Budapesten több kórházat vonnak be az akut pszichiátriai ellátásba, és célzott ösztönzőket építenek be a rendszer működésének megerősítése érdekében. https://hvg.hu/kkv/20260327_nyiro-gyula-opai-ezsi-robin-pszichiatria-maguskepzo-szakmaiatlan-toxikus-kornyezetNyitókép: HVG / Cabrera Martin










