KAKO javlja talijanski novinar i insajder za transfere Nicolo Schira, Ismael Bennacer odlazi iz Dinama. Schira piše kako hrvatski prvak neće aktivirati mogućnost otkupa njegova ugovora za deset milijuna eura te kako se alžirski veznjak vraća u Milan.

Podsjetimo, Bennacer je došao prošlog ljeta pred sam kraj prijelaznog roka na jednogodišnju posudbu s pravom otkupa. Milan se htio riješiti njegove plaće, a zbog osobnog poznanstva sa Zvonimirom Bobanom Bennacer je odabrao Dinamo kao klub u kojem će provesti sezonu i pokušati se spremiti za Svjetsko prvenstvo. No, ona je bila prožeta ozljedama, a Bennacer na kraju nije pozvan na svjetsku smotru.

Jako je razočaran odlukom izbornika

Bennacer je ove sezone odigrao 19 utakmica za Dinamo i upisao jedan gol i dvije asistencije, no tijekom sezone borio se s ozljedama. U razgovoru za La Gazette du Fennec, vezni igrač zagrebačkog Dinama, koji je i dalje pod ugovorom s AC Milanom, otvoreno je izrazio svoje nerazumijevanje te odluke koja je iznenadila alžirsku javnost i samu momčad.

Na pitanje o svom fizičkom stanju i nedavnim ozljedama, koje su se spominjale kao mogući razlog izostanka, Bennacer je bio jasan. "Istina je, početkom godine sam bio ozlijeđen i razumijem da se o tome može raspravljati. Ali danas se osjećam dobro, sto posto sam spreman. Uspješno sam se oporavio, počeo skupljati minute, vraćati se u najbolju formu i osjećati sve bolje na terenu", rekao je i dodao: