Várhatóan jelentősen nőni fog a halottak száma.

Harangi Szabolcs, az ELTE vulkanológus kutatója világított rá a katasztrófa lemeztektonikai hátterére.

A hatóságok szerint az áldozatok száma még tovább nőhet.

A hatóságok szerint az áldozatok száma még tovább nőhet.

Az amerikai földtani intézet szerint majdnem 100 százalék, hogy egy héten belül jön egy legalább 5-ös erősségű utórengés is.

Legalább 4300 sérültről tudnak a hatóságok, és a számok még nőhetnek.

A kórházak tele vannak sérültekkel, ezért tábori kórházakat is létesítettek – derül ki az egészségügyi miniszter tájékoztatásából.

A mentőalakulatok még mindig kutatnak túlélők után a romok között, versenyt futva az idővel.

A kórházak tele vannak sérültekkel, ezért tábori kórházakat is létesítettek.

Spanyolok, portugálok és brazilok is meghaltak.

Az eltűnt embereket kereső weblapon mostanra több mint 50 000 név szerepel.

A sérültek jelentős részét rögtönzött létesítményekben kezelik, az ország északi részén több száz épület dőlt össze vagy rongálódott meg, köztük kórházak.

Több mint 50 ezer embert még mindig keresnek.

Már több mint 1400-an haltak meg a fővárost és környékét ért katasztrófában.

Folytatódik a túlélők utáni kutatás, miközben közel 70 ezer embert keresnek a hozzátartozóik.

Várhatóan jelentősen nőni fog a halottak száma.

Még három nappal a katasztrófa után is túlélők után kutatnak Venezuelában.