Česko zavedlo právní úpravu provozu automobilů s autopilotem. Jejím důležitým důsledkem je, že v některých případech nenese zodpovědnost za dopravní přestupek nebo nehodu řidič, ale výrobce auta či provozovatel systému. Takové auto si však zatím u nás nekoupíte.