W czasie fali upałów darujmy sobie wycieczki do lasów. A jeśli już koniecznie musimy, unikajmy bajorek, leśnych rzek i babrzysk, bo tam właśnie mogą odpoczywać i chłodzić się zwierzęta. Najgorzej upały znoszą łosie, które możemy zacząć widywać, jak kąpią się w Bałtyku.