A Honvédelmi Minisztérium államtitkára szerint Magyarország a NATO keleti szárnyának védelme mellett tér meg Európába. A partnerek védelméhez kellenek a vadászbombázók is, amik húszéves évfordulóját bemutatóval ünnepelték.

Ezzel tizennyolcra nőtt a Magyar Honvédség Gripenjeinek száma.

18-ra bővül a magyar légierő Gripen-flottája, legalább 2036-ig marad a típus a magyar haderőben.