Kecskeméten tartottak ünnepséget a magyar Gripen vadászgépflotta bővítése miatt. A Magyar Honvédség a 2024 februárjában kötött svéd-magyar megállapodás alapján kapott négy további Gripen C vadászgépet kap, ezzel a magyar Gripen C/D flotta 18 gépesre nő.
Fotó:
444.hu
Az eseményen jelen volt a svéd nagykövet, a svéd védelmi minisztérium képviselője, a Saab részéről pedig Lars Tossman, a vállalat alelnöke és az Aeronautics üzletág vezetője. A magyar kormányt Kürtös László Antal, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára, miniszterhelyettes képviselte.
Fotó:







