'Bilans wygląda mniej więcej tak: Wrzesień-maj: 'Szkoła powinna uczyć życia, a nie tylko wkuwania!'. Czerwiec: 'Nie idź dzisiaj. Przecież i tak nic ważnego nie robią''. Nauczyciel pyta, dlaczego rodzice po wystawieniu ocen nie posyłają dzieci do szkoły.