A kitüntetésétől megfosztott ukrán elnök már vissza is küldte a Fehér Sas-érdemrendjét, Julia Szviridenko miniszterelnök pedig bejelentette, hogy ő vezeti majd a csütörtökön Gdanskba induló ukrán küldöttséget.

A lengyel elnök ugyanis visszavonta Zelenszkijtől a Fehér Sas-rend kitüntetést egy lépése miatt, ami egy a két ország közötti történelmi konfliktust érint.

Zelenszkij egy ukrán katonai egység címével régi történelmi sebeket tépett fel Lengyelországban, mire a lengyel elnök visszavonta a kitüntetését. Az orosz–ukrán háborúról ugyanazt…