O centrală nucleară din Franţa a fost oprită luni seară din cauza unor ''constrângeri de mediu'' legate de caniculă.

O centrală nucleară din Franţa a fost oprită luni seară din cauza unor ''constrângeri de mediu'' legate de caniculă.

Com a previsão de que a temperatura do rio chegue aos 28 graus, a central de Golfech teve de ser desligada, por incapacidade de arrefecer reactores.