Pracovníci České televize (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo) v pondělí vstoupili do stávky. Veřejnoprávní média tak reagují na vládou schválený návrh zákona, který by od ledna zrušil koncesionářské poplatky. Peníze mají televize i rozhlas dostávat ze státního rozpočtu. Stávka se projeví ve vysílání, zaměstnanci televize přijdou do práce v černém oblečení. Zapojí se stovky pracovníků obou médií.

Spolek Milion chvilek pro demokracii bude v neděli demonstrovat na podporu veřejnoprávních médií a za odvolání ministra kultury Oty Klempíře (Motoristé). Akce s názvem Pochod na…

Budoucnost České televize a Českého rozhlasu rozpoutala debatu v nedělní debatě ČT. Bývalý ministr kultury Martin Baxa (ODS) a europoslankyně Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) se…