Do jednodenní výstražné stávky v České televizi (ČT) a Českém rozhlase (ČRo) se v pondělí 22. června zapojí stovky zaměstnanců obou veřejnoprávních médií, kteří chtějí dát najevo nesouhlas s vládním záměrem změnit jejich financování. Pokud pondělní stávka, která se dotkne takřka veškerého vysílání, nepřinese výsledek, jsou zaměstnanci ochotni v ještě důraznějších protestech dále pokračovat.

Zrušení přímých televizních a rozhlasových poplatků a místo nich financování ze státního rozpočtu projedná v pondělí vláda. Nyní lidé platí České televizi 150 korun měsíčně a…

Studentské iniciativy Média nedáme! a Stojíme za kulturou! naplánovaly další protestní pochod na podporu veřejnoprávních médií. Demonstranti se v Praze sejdou 15. června v deset…