Nový systém jednotného měsíčního hlášení zaměstnavatele sliboval firmám snížení byrokracie, zatím ho ale provázejí spíše problémy. Údajů se paradoxně sbírá více než dříve, zadaná data nelze ověřit a občas se chybně propisují, navíc už došlo k úniku osobních údajů.