Po południu IMGW odnotował najpierw 40,3 st. C w Toruniu, a potem 40,5 st. w Słubicach. W południowo-wschodniej części Polski upał potrzyma do środy.
TEKST ZAKTUALIZOWANY PO OFICJALNYM UZNANIU PRZEZ IMGW NOWEGO REKORDU
Nowy rekord temperatury maksymalnej w Polsce – 40,5 st. w Słubicach – jest już oficjalny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej uwzględnił go w swoim podsumowaniu dzisiejszych temperatur maksymalnych.
Dziś padł więc "prawdziwie polski" rekord 39,5 st. C, zarejestrowany również w Słubicach 30 lipca 1994 r., oraz ten historyczny – z niemieckiego wówczas Prószkowa k. Opola z 29 lipca 1921 r., wynoszący 40,2 st. C.
klub "gazety wyborczej"













