W najgorętszym momencie dnia w Lubuskiem termometry mają pokazać nawet 41 st. C. IMGW wydał najwyższe ostrzeżenie meteorologiczne przed upałem dla niemal całej Polski.
"Czerwone" ostrzeżenia IMGW przed upałem. Czy dzisiaj padnie rekord temperatury? Obserwuj relację na żywo
Już ostatnia noc była w Lubuskiem najgorętsza w Polsce. Rano stacja Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Słubicach zarejestrowała niemal 26 st. C.
Tropikalna noc – z temperaturą co najmniej 20 st. C – panowała niemal w całej Polsce.
Od jutra fala upału (okres co najmniej trzech dni z temperaturami maksymalnymi od 30 st. wzwyż) zacznie jednak ustępować – wypychana z naszego kraju przez burzowy front chłodny nadchodzący z północnego zachodu.













