A 31. Budapest Pride napján kapott arról értesítést Karácsony Gergely, hogy megszüntették ellene a büntetőeljárást, amely a tavalyi esemény megszervezése miatt indult. Az ügy a Pesti Központi Kerületi Bíróságon folyt, az egyesülési és a gyülekezési szabadság megsértése miatt, a végzést június 17-én, tárgyaláson kívül hozta meg a bíróság.Tavaly minden idők legnagyobb Pride-menetét tartották meg Budapesten, annak ellenére - vagy éppen azért – mert az Orbán-kormány által elfogadott gyülekezési törvényre hivatkozva a rendőrség betiltotta azt. Végül a fővárosi önkormányzat szervezésében rendezték meg, mert ahhoz nem kellett rendőrségi engedély.Az ügyészség ezt vitatta, ezért megindult vádat emelt a főpolgármester ellen. Az eljárást idén márciusban felfüggesztette a bíróság, mert az eljáró bíró az Alkotmánybírósághoz fordult, mert felmerült, hogy a Pride-ügyben alkalmazandó jogszabályok sértik az Alaptörvényt, például a békés gyülekezéshez való jogot. https://hvg.hu/itthon/20260304_alkotmanybirosag-felfuggesztes-buntetoeljaras-karacsony-gergelyp-pride-pesti-kozponti-keruleti-birosag
Megszüntették a 2025-ös Pride megszervezése miatt indított büntetőeljárást Karácsony Gergely ellen
Az erről szóló levelet éppen az idei Budapest Pride napján kapta kézhez a főpolgármester.












