ELLIOT Anderson (23), veznjak Nottingham Foresta i reprezentacije Engleske, danas će u New Yorku odraditi liječnički pregled prije transfera u Manchester City. Odlazi uz odštetu od 116 milijuna funti ili 134 milijuna eura. To je puni iznos transfera, nema bonusa. Sve je dogovoreno s Nottinghamom. Ovo je objavio Fabrizio Romano.

Anderson napušta Nottingham dvije godine nakon što ga je taj klub kupio od Newcastlea za 41 milijun eura. Od tada je za Forest igrao 92 puta, uključujući i nastupe u svakoj prvenstvenoj utakmici protekle sezone. Bio je zapažen i tijekom pohoda Nottinghama do polufinala Europa lige. Za taj klub je postigao šest i namjestio 11 golova.

Za reprezentaciju Engleske debitirao je u rujnu prošle godine te je bio starter na obje utakmice SP-a do sada. Protiv Hrvatske je namjestio gol, nakon čega je igrao protiv Paname. Anderson transferom u City postaje četvrti najskuplji igrač u povijesti.

Najskuplji transferi nogometaša:

1. Neymar iz Barcelone u PSG, 222 milijuna eura (2017.)