A 23 éves középpályás tagja a világbajnokságon szereplő angol válogatottnak, és ő lehet a klub első igazolása Pep Guardiola távozása után.
Az ESPN azt írja, Andersonért brit és klubrekordot jelentő összeget fizethet a City, előbbinek Declan Rice (105 millió font), utóbbinak Jack Grealish (100 millió) volt eddig a csúcstartója.
A Forest korábban két ajánlatot már visszadobott, és egyértelművé tette, hogy 100 millió font fölötti összeget kér a játékosért. A BBC úgy tudja, 116 millió font lesz a vételár, és ehhez jöhetnek majd még a bónuszok.
A Nottingham 35 millió fontért vette meg
A játékos az Egyesült Államokban esik majd át az ilyenkor szokásos orvosi vizsgálaton. Anderson a Newcastle Unitedben nevelkedett, ahol 2021-ben debütált az első csapatban. 2024-ben 35 millió fontért igazolt a Nottinghamhez, amelyben azóta 88-szor lépett pályára, és négy gólt szerzett.











