Pesty László a 24.hu-nak adott interjúban azt állította, hogy februárban azért tűnt el és bujkált hetekig, mert életveszélyesen megfenyegették, miután korábban nyilvánosan bírálta a NER korrupcióját.
A dokumentumfilmes februárban tűnt el, a rendőrség eltűnt személyként kereste, ő pedig közben több helyen bujkált. Elmondása szerint minden február 9-én kezdődött, amikor két ember becsöngetett hozzá. Nem látta őket, mert a sövény mögött álltak, de azt állította, egyértelmű halálos fenyegetést kapott. Azt mondták neki: „ha az április 12-ei választásokig megint ki találod nyitni a pofádat”, akkor „a hulládat Mohácsnál vetik ki a hullámok”. A másik hang Pesty szerint hozzátette, hogy a test „olyan állapotban lesz, hogy nehéz lesz azonosítani”.
Fotó:
Facebook/Népszava
Pesty azt mondta, ezután tíz perc alatt összepakolta a cuccait, majd elmenekült otthonról. A fenyegetést politikai természetűnek tartja:











