PARIŠKE vlasti uvode privremenu zabranu konzumacije alkohola na javnim mjestima zbog nezapamćenog toplinskog vala koji je bolnice u glavnom gradu doveo do ruba izdržljivosti. Mjera stupa na snagu danas u podne, a cilj joj je smanjiti pritisak na hitne službe koje su preopterećene zbog ekstremnih temperatura, piše The Guardian.
Šef pariške policije Patrice Faure jučer je objasnio kako su bolnice u francuskoj prijestolnici dosegnule "točku zasićenja". Upozorio je da su nove mjere, koje uključuju i zabranu prodaje alkohola za van, nužne kako bi se zaustavio rastući broj hospitalizacija. "Moram osigurati da se taj pritisak smanji", izjavio je Faure.
Francuska ministrica zdravstva Stéphanie Rist potvrdila je ozbiljnost situacije, navodeći da su pariške hitne službe u posljednja 24 sata zabilježile četiri puta više srčanih zastoja nego inače. Naglasila je da su srčani udari pogađali i mlađe osobe.
Zabrana se ne odnosi na ugostiteljske objekte s terasama
Zabrana konzumacije alkohola na javnim površinama počinje danas u podne i trajat će do subote u 7 sati ujutro, a ista mjera ponovno će biti na snazi od subote u podne do nedjelje u 7 sati. Zabrana se ne odnosi na ugostiteljske objekte s terasama. Uz to, prodaja alkohola za van bit će zabranjena od petka u 18 sati do subote u 7 ujutro te ponovno u istom razdoblju od subote do nedjelje.










