Komoly előrelépést hozhat az okostelefonok piacán a Honor új készüléke, mely hatalmas kapacitású akkumulátorral debütálhat.

Az elmúlt években nagyot nőtt az okostelefonok akkumulátora, köszönhetően az olyan új teleptechnológiáknak, mint a szilícium-szén. Ezek azonban egyelőre csak a kínai gyártók termékeiben köszönnek vissza – az üzemidőbajnok OnePlus 15-öt például mi is teszteltük. Ilyen akkumulátorokat alkalmaz manapság már a Honor is, amely nemrégiben bemutatta a kínai piacon az X80 Pro Max modelljét, benne egy 11 000 mAh-s teleppel. Már ez is elég komoly teljesítmény, ám a hírek szerint a cég nem állna meg ennyinél, és már javában fejleszti a 14 000 mAh-s készülékét.A megbízhatónak számító szivárogtató, Digital Chat Station ugyanis arról ír a Weibo kínai közösségi oldalon, hogy a készülék – melynek neve egyelőre még nincs – már a piacra dobás küszöbén állhat.Mint a GSMArena kiemeli, a Honor folyamatosan növeli az okostelefonjai akkumulátor-kapacitását, és a közelmúltban több olyan készülék is debütált, amelynek telepe 10 000 mAh feletti kapacitással bír. Bár sok múlik a használati szokásokon, a 14 000 mAh-s telep jó eséllyel már azt jelentené, hogy 3 napig intenzívebb használat mellett sem kéne tölteni a mobilt – kíméletesebb nyomkodás mellett pedig az 5–6 nap sem elképzelhetetlen.Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.