Prezident bude mít na summitu NATO podřadnou roli, očekává politolog Lubomír Kopeček. Vláda si podle něj pohlídá, aby to minimálně pro domácí publikum vyznívalo tak, že prezidenta na summitu co nejvíce upozadila. Co podle něj nynější spor odhaluje a jaké další komplikace očekává?Na co se v rozhovoru také ptáme:

Proč bude mít prezident na summitu možná jen podřadnou roli?

Jak se válka mezi ním a vládou ještě může vyostřit?

Kvůli komu Česko budí nechtěnou pozornost v zahraničí?

Ústavní soud nařídil vládě, aby zajistila prezidentovu účast na summitu NATO. Jaký nejsilnější moment ve sporu Hrad versus Strakova akademie vidíte?