Švedijos vyriausybė ketvirtadienį pranešė, kad įsigis kontrolinį akcijų paketą bendrovėje, planuojančioje pastatyti tris mažuosius modulinius reaktorius (angl. Small Modular Reactor, SMR).
Praėjusiais metais Švedija nusprendė pasirinkti SMR technologiją, kai pirmą kartą per 50 metų priėmė sprendimą statyti naujus branduolinius reaktorius.
Energetikos ministrė Ebba Busch spaudos konferencijoje sakė, kad, kaip ir aštuntajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, kai buvo pastatyta dauguma Švedijos reaktorių, dabar pasaulis susiduria su energetikos krize.
„Dabar yra didelis geopolitinis neapibrėžtumas ir didelis elektrifikacijos poreikis“, – sakė E. Busch ir pažymėjo, kad energija jau ne kartą buvo paversta ginklu.
„Tokioje situacijoje negalime priklausyti nuo oro sąlygų ar užsienio valstybių“, – pridūrė ministrė, turėdama omenyje atsinaujinančiosios energijos gamybą, pavyzdžiui, vėjo energiją.









