Lietuva ir Ukraina sutarė šalių verslo partnerysčių stiprinimui skirti 1 mln. eurų, ketvirtadienį pranešė Finansų ministerija.
Tai numatančią deklaraciją Gdanske vykstančios Ukrainos atstatymo konferencijos metu pasirašė finansų ministras Kristupas Vaitiekūnas ir Ukrainos ekonomikos, aplinkos ir žemės ūkio ministras Oleksis Sobolevas.
Skelbiama, kad deklaracijos tikslas – stiprinti šalių verslo partnerystes, kurios prisidėtų prie Ukrainos rekonstrukcijos, ekonomikos atsigavimo, atsparumo didinimo ir integracijos į Europos Sąjungą.
„Lietuva Ukrainoje pradeda vystyti specialią verslo partnerysčių programą, kuriai bus skiriamas 1 milijonas eurų. Ši programa rems prie Ukrainos atstatymo ir ekonomikos atsigavimo prisidedantį Lietuvos ir Ukrainos įmonių bendradarbiavimą ir sieks, kad įmonėms būtų lengviau pereiti nuo pradinių bendradarbiavimo idėjų prie konkrečių ir komerciškai perspektyvių projektų Ukrainoje“, – pranešime cituojamas K. Vaitiekūnas.
Anot ministerijos, partnerysčių programos parama apims įvairius verslo partnerysčių plėtros etapus, įskaitant partnerių paiešką ir partnerysčių modelius, galimybių studijas, verslo planus, poveikio aplinkai ir socialinei sričiai tyrimus, inovacijų plėtrą, bandomuosius ir demonstracinius projektus Ukrainoje, vietos darbuotojų mokymą ir gebėjimų stiprinimą bei su investiciniais ir infrastruktūros projektais susijusią verslo plėtrą.











