Nem lenne szép dolog szembemenni a demokratikus népakarattal és felhatalmazással…

– így reagált Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön a 24.hu Facebookon posztolt cikkére, amiben megírtuk, hogy miként látja Török Gábor politikai elemző a Sulyok Tamás államfő eltávolításáról szóló alkotmánymódosítást.

Az elemző szerint az alkotmányozó többség azt jelenti, hogy a hatalom gyakorlója szinte bármit megtehet: a fegyver kint van az asztalon, „a hatalom gyakorlásának mércéje így az lesz, hogy mikor, mire és hogyan használja”. Azt írja, az Orbán-kormányok éltek is ezzel,

amire azonban a Tisza-kétharmad most készül, az még az előző másfél évtized alkotmányos barkácsolásai között is feltűnő: hivatalban lévő államfőt távolítana el egymondatos alkotmánymódosítással. Nem bonyolítja túl, nem akarja intézményátalakításba csomagolni, mint a Fidesz tette a bíróság elnökével, hanem egyszerűen kimondja, leírja, ami a politikai akarata

Török Gábor hozzáfűzte, hogy akik megszavazzák ezt az alkotmánymódosítást, „azok azt gondolják, hogy tényleg semmi nem köti, korlátozza őket, minősített többségükkel bármit megtehetnek”.