BOSNA I HERCEGOVINA pobijedila je Katar 3:1 u 3. kolu skupine B na Svjetskom prvenstvu, zauzela treće mjesto u grupi i tako prošla u nokaut-fazu. Tamo je 2. srpnja u 2 sata po našem vremenu čeka domaćin SAD. BiH slavi povijesni uspjeh, prvi prolazak reprezentacije u eliminacijsku fazu na SP-u. Stjepan Radeljić je protiv Katara u 28. godini prvi put igrao za reprezentaciju na najvećem natjecaju. Stoper Rijeke na odlasku u Dinamo je rođen u Bosni, u Novoj Biloj.

Radeljić: Mogli smo sve riješiti u prvom poluvremenu

"Znali smo da nas čeka teška utakmica u zahtjevnim uvjetima. Ušli smo odlično, zabili dva gola i imali smo priliku već u prvom poluvremenu riješiti pitanje pobjednika. Bili smo koncentrirani od prve minute i to nam se isplatilo", rekao je Radeljić nakon susreta. Otkrio je i što se razgovaralo u svlačionici na poluvremenu, na koje je BiH otišla s vodstvom 2:1:

"U drugom poluvremenu dogovorili smo se da budemo još kompaktniji i discipliniraniji. Postigli smo i taj treći gol, kontrolirali utakmicu i na kraju zasluženo slavili. Presretni smo zbog pobjede i svega što smo večeras napravili", dodao je reprezentativac BiH.

"Tarik je fantastičan, a ja sam bio spreman"