BOSNA I HERCEGOVINA pobijedila je Katar 3:1 u 3. kolu skupine B na Svjetskom prvenstvu, zauzela treće mjesto u grupi i tako prošla u nokaut-fazu. Tamo ih 2. srpnja u 2 sata po našem vremenu čeka domaćin SAD. Povijesni uspjeh BiH, prvi prolazak skupine na najvećem natjecanju i to nakon senzacionalnog plasmana na SP, euforično se slavi od tribina stadiona u Seattleu do gradova i sela u BiH.
To je komentirao Sergej Barbarez, izbornik BiH: "Ima ona jedna, 'mali smo, ali nas je puno'. Mislim da naša dijaspora ima više stanovnika nego naša zemlja. Željni su dodira s domovinom i sportom, vidim da njima ovo ima ogroman značaj. Fantastično je imati 30 tisuća ljudi na stadionu u Americi. Mislim da sam najsretniji čovjek što mogu biti na ovoj pozornici i predstavljati svoju državu", izjavio je.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Barbarez se zatim osvrnuo i na velika slavlja u domovini: "Počeli su mi stizati snimci iz Mostara, jer tamo je moja raja. Nažalost, nismo s njima dolje, ali nadamo se da će sačuvati malo snage za party kada se vratimo. Za najmanje sedam dana."
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.









