BOSANSKOHERCEGOVAČKI bend Dubioza Kolektiv je nakon pobjede BiH protiv Katra na društvenim mrežama objavio kratku, ali jasnu poruku. Uz emotikone nogometne lopte, bend je napisao: "Ja sam iz Bosne - igrat ćemo protiv Amerike?". Jasna je to aluzija na njihovu hit pjesmu, neslužbenu himnu Zmajeva, čiji stihovi glase "I am from Bosnia, take me to America".

Bend je zajedno pratio utakmicu, a nakon pobjede su i zasvirali u dnevnom boravku upravo hit koji se ovih dana ori SAD-om.

O pjesmi piše i BBC

Jedna od najpoznatijih pjesama Dubioze Kolektiv posljednjih je dana, zahvaljujući nastupu Bosne i Hercegovine na Svjetskom prvenstvu, dobila novi život. Stihovi "I am from Bosnia, take me to America" odjekuju diljem svijeta, a posebno su glasni bili uoči i za vrijeme utakmice reprezentacije BiH protiv Kanade u Torontu, gdje su navijači Zmajeva pjesmu pjevali na ulicama, trgovima i tribinama.

Taktovi popularnog bosanskohercegovačkog benda mogli su se čuti ne samo diljem Bosne i Hercegovine, već i u Torontu, gdje su navijači priredili pravu nogometnu feštu. Zarazna atmosfera brzo se proširila i društvenim mrežama, a posebno je zanimljivo što je pjesma privukla pažnju i stranih medija.