Prokuratura oskarża funkcjonariuszy, którzy nie dopełnili swoich obowiązków, gdy zaginęła 14-letniej Natalii. Dziewczynkę znaleziono w głębokiej hipotermii 500 metrów od komisariatu. Prokurator: - Nie wysłali patroli, nie zlokalizowali telefonu nastolatki.
Oskarżeni to dwaj dyżurni z komisariatu w Andrychowie i Kętach oraz były komendant komisariatu w Andrychowie. Dwóch z nich (w tym były komendant) nie pracuje już w policji. Wszyscy staną teraz przed sądem za zaniedbania w sprawie poszukiwań 14-letniej dziewczynki. Akt oskarżenia, który prokuratura skierowała właśnie do sądu przeciwko nim, to finał trzyletniego śledztwa w tej sprawie.
14-letnia Natalia zaginęła 28 listopada 2023 r. O tym, że źle się czuje, powiadomiła tatę, do którego zadzwoniła, prosząc go, żeby po nią przyjechał. Było po godz. 8. Natalia nie była w stanie powiedzieć ojcu, gdzie dokładnie jest. Potem straciła przytomność.
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Materiał promocyjny






