ŠVICARSKA je pobjedom protiv Kanade 2:1 osigurala prvo mjesto u skupini i plasman u šesnaestinu finala Svjetskog prvenstva. Nakon utakmice švicarski je izbornik Murat Yakin podijelio svoje dojmove za švicarske medije. Objasnio je i zašto je mijenjao majicu pred početak utakmice.

"Sami smo si malo zakomplicirali život. Ipak, danas je to bila timska izvedba. Sjajno smo ušli u drugo poluvrijeme i zabili dva gola. Protivnik se tada otvorio, uveo ofenzivne igrače i to nam je malo otežalo situaciju. Prelako smo gubili lopte i tako im vraćali nadu. No na kraju smo uspjeli privesti utakmicu kraju, a to je najvažnije. Sada možemo uživati u činjenici da smo prvi na ljestvici", rekao je Yakin.

Od bijele do crne majice

Uoči početka utakmice dogodila se bizarna scena. Yakin je bio uz klupu Švicarske u bijeloj majici, no kada je sudac Ramon Abatti Abel dao znak za početak susreta, na sebi je imao crnu majicu. Objasnio je što se dogodilo.

Tekst se nastavlja ispod oglasa