A fonyódi önkormányzat egyik képviselője megerősítette, hogy szerdán őrizetbe vették a fideszes Hidvégi Józsefet, a város volt polgármesterét abban az eljárásban, amelyet különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanúja miatt indítottak. A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság az MTI megkeresésére közölte: a nyomozás a Fonyódi Városfejlesztési és Városüzemeltetési Nonprofit Közhasznú Kft.-vel kötött színlelt szerződések miatt indult.
A rendőrség tájékoztatása szerint az ügyben már két embert letartóztattak, szerdán pedig újabb két személyt hallgattak ki gyanúsítottként. Egyiküket őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatását is. A hatóság további részleteket a nyomozás érdekére hivatkozva nem közölt.
Százmilliós összegek áramolhattak ki
Ahogy arról lapunk is beszámolt,
a bíróság a múlt héten 30 napra letartóztatásba helyezte a városüzemeltetési cég ügyvezetőjét és egyik rokonát.









