Rendőrök állították elő szerda reggel Fonyód volt fideszes polgármesterét, Hidvégi Józsefet, valamint a fiát – írja a Népszava. A két férfit gyanúsítottként hallgatták ki, majd a volt településvezetőt 72 órára őrizetbe vették. Az ügyészség később dönt arról, hogy indítványozza-e a letartóztatását. A fiát elengedték. A múlt héten a Fonyódi Városfejlesztési és Városüzemeltetési Nonprofit Közhasznú Kft. ügyvezetőjét és annak egyik rokonát állította elő a hatóság. A lap információi szerint törvénytelen számlázások és kifizetések gyanúja miatt indult nyomozás. Az ügyvezetőt társtettesként, különösen nagy értékre, folytatólagosan, üzletszerűen, bűnszövetségben elkövetett gazdasági csalással gyanúsították meg, társa esetében mindezek mellett a pénzmosás gyanúja is felmerült. Mindkettőjüket letartóztatták. https://hvg.hu/gazdasag/20260617_fonyod-varosuzemeltetes-rendorseg-eloallitasAzt a Népszava még tavaly júniusban írta meg, hogy a rendőrség kivonult a városüzemeltetési cég épületébe, ahonnan többládányi iratot vittek magukkal a nyomozók, de akkor nem közölte a rendőrség, hogy milyen ügyben és ki vagy kik ellen indult eljárás.A fonyódi képviselő-testületben a fideszes polgármesterrel és párttársaival szemben ellenzékben lévő képviselők – egy helyi egyesület tagjai – tavaly alakítottak egy bizottságot a cég átvilágítására, nem sokkal azelőtt, hogy a rendőrség is vizsgálódni kezdett. A testület többsége végül zárt ülésen nem fogadta el a bizottság beszámolóját, úgyhogy nem is lehet tudni, mi áll benne. A Népszava nem megerősített információk alapján arról ír, hogy a 2019–2024 közötti ciklusból 150-300 millió forint kifizetést találhattak aggályosnak.Nyitóképünkön Hidvégi József. Fotó: Facebook / Hidvégi József
Előállította a rendőrség Fonyód volt fideszes polgármesterét és az egyik rokonát
Gyanúsítottként hallgatták ki őket, az expolgármestert 72 órára őrizetbe vették.











