OKO 20 MILIJUNA barela sirove nafte prošlo je kroz Hormuški tjesnac u posljednjih 24 sata, dok tankeri nastavljaju ploviti ključnim opskrbnim putem Bliskog istoka, rekao je danas američki ministar energetike Chris Wright.

"Prošla su 72 broda s oko 20 milijuna barela nafte", rekao je Wright na Reutersovom Globalnom energetskom forumu u New Yorku.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Iran neće imati mogućnost zatvoriti Hormuški tjesnac u budućnosti. To je ključna stvar, to je njihova ključna poluga, a mi im to oduzimamo", dodao je.

Cijene su pale