HRVATSKA je pobjedom protiv Paname ostala u dobroj poziciji za plasman u nokaut-fazu Svjetskog prvenstva, ali igra Vatrenih ponovno je izazvala brojne kritike. Momčad Zlatka Dalića osvojila je važna tri boda, no protiv fizički snažne Paname djelovala je nesigurno, s previše pogrešaka i bez prepoznatljive agresivnosti.

Pred Hrvatskom je sada dvoboj s Ganom, reprezentacijom koja na turniru još nije primila pogodak. O razlozima slabije igre, neizbalansiranom kadru, statusu pojedinih igrača i mogućim promjenama za ključnu utakmicu skupine razgovarali smo s nekadašnjim trenerom Ilijom Lončarevićem.

Kultni Brk najveći je trener u povijesti Intera iz Zaprešića, s kojim je osvojio Hrvatski kup 1992. godine, a u dugoj je karijeri u više navrata vodio Dinamo te sjedio na klupama Osijeka, Slaven Belupa, Marsonije, Hrvatskog dragovoljca, Lokomotive, Zagreba i reprezentacije Libije.

Kako ste vidjeli utakmicu? Hrvatska je osvojila tri boda, ali velik dio navijača nije zadovoljan izvedbom.

Nisam toliko nezadovoljan iz razloga što nešto bolje nisam ni očekivao. Onda me nije toliko deprimirala ta naša nesigurnost i igra s puno grešaka. Morali smo svi biti svjesni, barem sam ja tako razmišljao prije utakmice, da je utakmica s Engleskom ostavila traga.