Zaklatásig fokozta a rajongást a BTS sztárja iránt, felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték.

Egy koreai bíróság egy év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte azt a brazil rajongót, aki zaklatta a világhírű K-pop zenekar, a BTS énekesét, Jungkookot. Várhatóan kiutasítják Dél-Koreából is, hacsak nem sikerül sikeresen fellebbeznie az ítélet ellen.

A nő, akinek személyazonosságát nem hozták nyilvánosságra, tavaly december 7-én kezdte zaklatni Jungkookot. Megpróbált leveleket és fényképeket is hagyni az ajtajánál, amit saját elmondása szerint a 28 éves énekes iránti „szerelemből” tett. A BBC beszámolója szerint a nő az énekes háza körül ólálkodott, tárgyakat dobált át a falon, valamint leveleket dugdosott az ajtó résein keresztül. Néhány nappal később ismét visszatért, és 133 alkalommal csengetett be – a bíróság szerint ez „a megszállottság szélsőséges szintjét” bizonyította.

December 13-án tartóztatták le, amikor egy ételfutárt követve próbált bejutni az ingatlanra az oldalsó kapun keresztül. Másnap figyelmeztetéssel szabadon engedték, hogy ne közelítse meg újra az ingatlant – ezt azonban figyelmen kívül hagyta.

A következő hetekben tovább folytatta a látogatásokat, ezért a rendőrség sürgősségi távoltartási végzést adott ki, amely megtiltotta számára, hogy 100 méternél közelebb menjen az ingatlanhoz.