Urán tárolásáért jogerősen pénzbüntetésre ítélte a Pécsi Járásbíróság egy vegyiárukkal foglalkozó cég ügyvezetőjét – tájékoztatott a Pécsi Törvényszék a honlapján szerdán.
Azt írták: a bíróság a napokban megtartott nyilvános előkészítő ülésen radioaktív anyaggal visszaélés bűntette miatt marasztalta el a férfit, és a 400 ezer forintos pénzbüntetés kiszabása mellett kötelezte több mint félmillió forint bűnügyi költség megfizetésére.
Az iparbiztonsági főfelügyelő találta meg az uránt
A törvényszék beszámolt arról, hogy bár a férfi ügyvezetésével működő vállalkozás fő tevékenysége vegyiáruk nagykereskedelme, szerves vegyi alapanyagok és egyéb vegyi termékek gyártása, korábban előfordult, hogy megszűnt laboratóriumok vegyi anyagait átvette, azok egy részét felhasználta, hasznosította vagy a pécsi telephelyén tárolta.
Így került az ügyvezetőhöz egy uranil-acetát feliratú, 125 milliliter űrtartalmú, sárga porszerű anyagot tartalmazó üveg, amelyet a telephely udvarán kialakított fedett, kerítéssel körbevett tárolóban egy asztalon helyezett el más vegyszerekkel együtt – tették hozzá.










