NA ODLAGALIŠTU otpada Uborak kod Mostara ponovno je buknuo požar koji se opasno približio kućama, zbog čega je situacija znatno pogoršana. Gradonačelnik Mostara Mario Kordić naredio je evakuaciju stanovništva, piše N1 BiH.

Gradonačelnik Kordić tvrdi da je požar podmetnut te da su ovaj put zapaljene gume. "Ovdje ima i elemenata terorizma jer je proglašena izvanredna situacija, a netko je podmetnuo požar", izjavio je Kordić, naglasivši da su kuće izravno ugrožene te da dodatnu opasnost predstavlja spremnik goriva koji se nalazi u blizini.

Evakuacija u tijeku

Požar je ponovno aktiviran u jutarnjim satima, a gusti dim širi se prema Mostaru. Na terenu su sve raspoložive vatrogasne snage, a gašenje otežava najavljeni sjeverni vjetar.

Evakuirano stanovništvo bit će smješteno u prihvatni centar Salakovac. Prema informacijama iz policije, koje je prenio Kordić, odlagalište se nije moglo ponovno samo od sebe zapaliti jer su vatrogasci dežurali cijelu noć.