GRADSKE vlasti naložile su evakuaciju stanovništva u okolici odlagališta otpada nakon što se požar ponovno aktivirao i počeo širiti prema naseljima, priopćeno je nakon sjednice Kriznog stožera Grada Mostara. Grad je u srijedu prekriven sivim dimom, a zrak je ponovno nezdrav.

Požar se reaktivirao, vatrogasci na terenu

Požar koji je u ponedjeljak izbio na odlagalištu otpada lokaliziran je u utorak, no u večernjim satima ponovno se aktivirao. Na licu mjesta nalaze se svi vatrogasci koji pokušavaju obuzdati širenje požara prema obiteljskim kućama u blizini. Situaciju dodatno otežava sjeverni vjetar koji plamen i dim usmjerava prema naseljima.

Mostarski gradonačelnik Mario Kordić rekao je kako je zbog rizika od vatre i dima naložena evakuacija stanovništva. Pojasnio je da će evakuirani građani biti smješteni u prihvatni centar u Salakovcu, u sjevernom dijelu grada.

Indicije o podmetnutom požaru, zrak među najzagađenijima na svijetu