GIANNI INFANTINO, 56-godišnji predsjednik FIFA-e, najavio je da će Međunarodna nogometna federacija analizirati i razmatrati hoće li se novina prekida tijekom poluvremena utakmica nastaviti prakticirati i na idućim svjetskim prvenstvima. "Na osnovu ovog iskustva moći ćemo donijeti odluku za budućnost. Osobno mi se sviđaju te stanke. Dobrodošle su za igrače, a ujedno zabavne za navijače", rekao je predsjednik FIFA-e.

Stanka za hidrataciju nogometaša koristi se na sredini oba poluvremena i traje po tri minute. Zasad je veći dio onih koji su protivnici takve ideje zbog rušenja ritma utakmice, ali i prikrivenog načina da se u tijek nogometnog susreta uguraju reklame.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Nikad jači intenzitet SP-a"

"Je li nužno loše da su igrači dobili nekoliko minuta da se odmore, obnove snagu i na teren vrate u punoj brzini? Mislim da nije. Je li nužno loše da treneri dobiju novu mogućnost da promijene neke postavke ili isprave pogreške? Također mislim da nije. Uostalom, mislim i da su te stanke uvjetovale da se ovo Svjetsko prvenstvo igra u najjačem intenzitetu u povijesti", izjavio je Infantino.