PREDSJEDNIK Vlade Andrej Plenković čestitao je pobjedu hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji koja je noćas pobijedila Panamu 1-0. Premijer je utakmicu pratio uživo na stadionu u Torontu.
"Iskustvo, ustrajnost, pobjeda - čestitke Vatreni na osvajanju tri važna boda večeras u Torontu. Želimo vam puno uspjeha i sreće u završnoj utakmici skupine i prolaz u iduću fazu Svjetskog nogometnog prvenstva", napisao je premijer na platformi X.
Premijer je u posjeti Kanadi tijekom kojega se susreo s kanadskim premijerom Markom Carneyjem, hrvatskom zajednicom te kanadskim i hrvatskim gospodarstvenicima, nakon čega je pratio i utakmicu Hrvatske i Paname na stadionu BMO Field. Uoči utakmice posjetio je hrvatsku nogometnu reprezentaciju u njihovom hotelu u Torontu poželjevši Vatrenima uspjeh. Plenković se susreo s vodstvom Hrvatskog nogometnog saveza i izbornikom Zlatkom Dalićem, a nakratko su navratili i reprezentativci Andrej Kramarić i Dominik Livaković.
Prije utakmice na društvenim mrežama premijer je uputio podršku našim nogometašima uz riječi "Naprijed Vatreni, cijela Hrvatska je uz vas".
Utakmicu s Panamom, uz premijera, uživo su pratili i ministar turizma i sporta Tonči Glavina i ministar gospodarstva Ante Šušnjar.






