Antradienį Briuselyje Europos Komisija (EK) priėmė Talibano atstovus – pirmą kartą nuo grupuotės sugrįžimo į valdžią Afganistane prieš penkerius metus.

Per derybas daugiausia dėmesio skirta Afganistano piliečių deportacijoms iš Europos Sąjungos (ES).

Susitikimas, kurį EK apibūdino kaip darbo lygmens, buvo skirtas palengvinti Afganistano piliečių, padariusių sunkius nusikaltimus arba keliančių grėsmę saugumui, grąžinimą, teigė pareigūnai.

Afganistano užsienio reikalų ministerija vizitą pavadino „istorine kelione“ ir teigė, kad šalys surengė „produktyvias derybas“. Svarbiausias dėmesys, anot ministerijos, buvo skirtas atnaujinti visapusiškas konsulines paslaugas Europoje gyvenantiems afganistaniečiams.

ES vykdomoji valdžia gegužės mėnesį pakvietė Afganistano atstovus į Briuselį, kai 20 ES ir Šengeno šalių paprašė paramos koordinuojant deportacijas į Afganistaną. Pasak EK, diskusijose taip pat dalyvavo 15 valstybių narių atstovai. Vizitas įvyko po pirmojo Talibano atstovų ir ES pareigūnų susitikimo Kabule sausio mėnesį.